ŽEN (HR)

Koncerty
Banská Štiavnica
-

Audiovizuálny, čisto ženský kolektív ŽEN vznikol v roku 2010 v Záhrebe, kde našiel svoj kreatívny domov v squate AKC Medika. Ich debut „I onda je sve počelo“ (2013) (Tu sa všetko začalo) vydaný pod  feministickou queer značkou Unrecords z Viedne a druhý album „Jantar“ (2015) vydaný ako spolupráca medzi Unrecords a francúzskym nezávislým vydavateľstvom Vox Project, z nich urobili jednu z najvýznamnejších kapiel bývalej Juhoslávie. 

ŽEN v posledných rokoch vystúpili na mnohých veľkých európskych festivaloch (Europavox, Colours of Ostrava, Tallinn Music Week, INmusic, Welcome to the Village, Vienna Waves...) a hrali kluboch od Baltského mora po Jadran, od Visly až po Atlantik. V roku 2017 sa pripojili k slovinským Moonlee Records a v novembri 2017 u nich vyšiel tretí album „Sunčani ljudi" (Slneční ľudia).

Hravou formou rozoberajú rodové stereotypy a spájajú hranice audio a vizuálneho umenia, evokujú cesty vokálnou harmonizáciou ponorenou do progresívnej symbiózy gitary, basy, bicích a syntetizátora. Ak by sme sa ich pokúsili definovať podľa žánru, najbližšie by sme sa dostali ku zložitejšej forme indie-rocku, ktorá sa vyznačuje rôznymi štýlovými a žánrovými charakteristikami od post-rocku cez shoegaze, math-rock, vintage synthwave a experimentálnu elektroniku.

Určite neoľutujete, že ste v nedeľu večer 7.8.2022 zamierili za ďalším hudobným zážitkom práve do Art Cafe.

Vstupenky

Odporúčané akcie