Michal Pavlíček TRIO

Koncerty
Bratislava
-

JEDEN Z NAJVÝZNAMNEJŠÍCH ČESKÝCH ROCKOVÝCH GITARISTOV MICHAL PAVLÍČEK VYSTÚPI SO SVOJIM TRIOM V BRATISLAVE. PRINESIE SVOJ NOVÝ ALBUM POŠLI TO TAM!

MICHAL PAVLÍČEK A TRIO

27.2.2020, MMC, Karpatská 2, Bratislava, 19:00 hod.

Michal Pavlíček (63) patrí už desaťročia k najvšestrannejším, najplodnejším i najosobitejším gitaristom našich geografických i hudobných končín. Výpočet všetkých jeho hudobných a skladateľských aktivít by zabral celé stránky, svojou kvalitou sa však mnohé z nich stali nezameniteľnou a nezabudnuteľnou súčasťou československej hudobnej a predovšetkým  rockovej histórie. Patrí k nim celkom určite TV cyklus Na Kloboučku, v ktorom dlhé roky pozýval na pódium k spoločnému hraniu skvelých známych i menej známych hudobníkov. Záznamy z týchto sessions patria k tomu najlepšiemu, čo v československej hudbe vôbec vzniklo.

Okrem toho sa Michal Pavlíček neúnavne venuje skladaniu hudby k muzikálom, baletom i divadelným predstaveniam, komponovaniu scénickej i filmovej hudby a to nielen doma, ale aj v zahraničí (napr. pre BBC), podieľal sa na desiatkach CD, či už ako hráč alebo autor hudby, spolupracuje s Bárou Basikovou, Monikou Načevou či Kamilom Střihavkom, pre ktorého napísal okrem iných aj pesničku Země vzdálená. V neposlednom rade vydáva aj svoje vlastné radové albumy.

Je držiteľom mnohých ocenení a viacerých Zlatých i Platinových platní a členom Beatovej siene slávy. Je ťažko uveriteľné, že popritom všetkom stíha ešte aj živé hranie a to dokonca vo viacerých fungujúcich zoskupeniach. Ku kultovým a dnes možno bez nadsázky povedať už legendárnym patria skupiny Pražský výběr a Stromboli,  je členom Supergroup, s obľubou však vystupuje aj v menších zostavách v duu s Monikou Načevou, BSP či v minulosti s vynikajúcim inštrumentálnym triom Big Heads.

Bratislavský klub MMC sa  27.2.2020 stane jednou z mála slovenských zastávok jeho turné k novému albumu Pošli to tam!, ktorý vyšiel  v marci tohto roka. Na albume, na ktorom  spolupracovali aj Monika Načeva či Richard Müller, sa nachádza 16 nových autorských skladieb z dielne Michala Pavlíčka, textami prispeli Jáchym Topol, Jan Sahara Hedl, Markéta Pilátová, Vlastimil Třešňák a Michal Horáček.  Hudba, aranžmá a produkcia zostala v rukách samotného M.Pavlíčka, na nahrávaní sa podieľali okrem Pavlíčka (gitary, syntetizéry, spev)  Miloš Meier (bicie), Martin Ivan (basová gitara), Michal Pavlíček Jr. (bicie), Michal Nejtek (piano), Michal Kolouch Daněk (bicie) a ďalší.

I keď bratislavské vystúpenie Michala Pavlíčka s jeho triom bude primárne patriť jeho novému albumu, diváci sa určite dočkajú aj mnohých jeho nesmrteľných skladieb a hitov plných gitarového majstrovstva a krásnych rockových melódií. Na koncerte ho budú doprevádzať jeho spoluhráči – Michal Daněk (bicie), Martin Ivan (basgitara) a Michal Nejtek (klávesy).  Michal Daněk napriek relatívne mladému veku hráva vo viacerých českých  skupinách (David Kraus Band, Klára Vytisková, Lenka Dusilová, Konfront či T4 s Vladimírom Gumom Kulhánkom a Stanislavom Kláskom Kubešom), s Michalom hrá okrem tria vo formácii BSP.  Ďalším zo spoluhráčov, ktorý sa  predstaví je slovenský rodák Martin Ivan. Je multižánrovým hráčom, pohybuje sa na jazzovej, latino i rockovej scéne, hráva v BSP, v doprovodnej skupine Anety Langerovej, v kapele Krucipüsk a Precedens a v spomínanom triu s Michalom Pavlíčkom. Ako štúdiového muzikanta ho môžete počuť aj na albumoch skupiny Tango, Leška Semelku či Richarda Müllera. Tretím členom tria je hráč na klávesové nástroje Michal Nejtek, absolvent kompozície na Hudobnej akadémii v Prahe, frekventovaný autor súčasnej vážnej hudby no zároveň aj člen takých hudobných zoskupení akými sú David Koller Band, Agon orchestra či Michal Pavlíček Trio. Venuje sa vážnej i scénickej tvorbe, ale cudzia mu nie je ani rocková platforma.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=rYX0zu_oaxw

https://www.youtube.com/watch?v=SGgt4g6sjSc

 

Vstupenky

Odporúčané akcie