JAMA – 77. ročník Milana Adamčiaka

Koncerty
Banská Štiavnica
-

JAMA – 77. ročník Milana Adamčiaka aj tento rok prinesie intermediálne umenie do Banskej Štiavnice a okolia. Už po piatykrát pripomenie osobnosť a tvorbu muzikológa a konceptuálneho umelca Milana Adamčiaka (1946 – 2017), ktorý posledné roky svojho života prežil v ústraní v regióne Banskej Štiavnice. Cez Adamčiakov odkaz vytvorí priestor pre prezentáciu aktuálneho diania vo vizuálnom, zvukovom a performatívnom umení. 

Program podujatia bude prezentovať bude umelcov a umelkyne zo Slovenska, Českej republiky a USA. Súčasťou programu bude aj tento rok pásmo pripravené špeciálne pre obyvateľov obcí, v ktorých Adamčiak pôsobil – Banskej Belej a Podhoria. Konkrétne osobnosti a diela prezentované na JAMA oznámime neskôr.

JAMA hľadá priestor na dialóg rôznych umeleckých foriem, médií a životných skúseností. Spája tvorcov a bežných účastníkov z rôznych prostredí. Ak je to možné, snaží sa o aktívnu účasť návštevníkov, miestnej komunity a študentov. Každoročné vydania sú číslované na počesť Adamčiakových nedožitých narodenín.

Miestni obyvatelia Banskej Štiavnice, Banskej Belej a Podhoria majú vstup zdarma, nie je potrebné rezervovať si lístok vopred.

Vstupenky

Odporúčané akcie