#PRIDE #BB 2022 | EQUILIBRIUM

Koncerty
Banská Bystrica
-

Piaty ročník podujatí za spravodlivosť a rovnoprávnosť LGBTI+ menšiny pre všetkých ľudí

 

Všetci túžime po rovnováhe. Usilujeme sa o ňu zakaždým, keď čelíme nepriazni okolia, štátu, inštitúcií, sveta. Potrebujeme ju zakaždým, keď sa učíme vyrovnávať s krivdou. Snažíme sa reagovať s rozvahou, vysvetľovať svoje pocity, počúvať. Hľadáme spôsoby, ako udržať rovnováhu napriek nerovnostiam. Sme vaši krajania, susedia, rodičia, sme vaše deti. Témou piateho ročníka #PRIDE #BB je EQUILIBRIUM. Nevzdávajme to, k rovnováhe sa potrebujeme navzájom. WE ARE EQUAL, NOT ANONYMOUS!

 

13:00 Prechod mestom - z Dolnej ulice na Nám. SNP do Záhrady
13:30 Príhovory
14:00 Diskusia „Ako sa vyrovnať s rovnováhou?“ (hostia: Viera Hincová, Braňo Fidler, Lucia Hargašová)
15:00 Prednáška o rodovej rovnosti
15:00 Acroyoga workshop / DJs / Slam poetry / Trickster 
15:00 Živá knižnica - Amnesty International Slovensko
20:00 QueerTime - drag queens performance

14:00-20:00 LIGHTROOM – audiovizuálne prostredie / autor konceptu: Adam Engler
Priestor pre hľadanie rovnováhy, relax, stíšenie, v ktorom môžete zotrvať toľko, koľko budete potrebovať. Priestor, ktorý ponúka farby, zvuk a vône na stíšenie tela i mysle. Počas popoludnia sprievodného programu každú druhú hodinu odznie podcast Ľudskosť na tému Rodina 21. storočia s Janou Fuskovou. Možno tu stretnete aj veštice Milamandu a Atrocitu alebo sa len tak stretnete so sebou a s inými.

15:00-17:00 Acroyoga Workshop
Akrojoga je spojením jogových asán s akrobaciou a práve to z nej robí úžasne hravú a zábavnú pohybovú prax! Navyše si akrojogou odovzdávame dotyk, vzajomnú úctu a rešpekt, učí nás komunikovať svoje potreby a načúvať a vnímať potreby iných. Vďaka nej zabudneš na starosti bežných dní, naplno sa ponoríš len do prítomného okamihu, svojho tela a v neposlednom rade budeš vnímať svoju rovnováhu
Lektorke Miriam Džedže Jakubíkovej akrojoga učarovala v roku 2017 a odvtedy jej rozveseľuje život. Rada toto čaro sprostredkuje ostatným a pozdieľa tak spoločne krásny čas. Akrojoge sa venuje na kurzoch pre deti a rodičov vo Zvolene aj v Banskej Bystrici, no medzi jej aktivity patrí aj relaxačná joga, wheel yoga či súkromné vyučovanie anglického jazyka.


Organizátor:
Inokraj - neformálna občianska iniciatíva

Partneri:
Záhrada - kultúrne centrum, n.o.
LIGHT* FiF UK
Amnesty International Slovensko, o.z.
Centrum komunitného organizovania
Športový klub Lotosové kvety, o.z.
Dúhový PRIDE Bratislava
PRIDE Košice
PRIZMA Košice - komunitné a poradenské centrum pre LGBT+ ľudí
Združenie rodičov a priateľov LGBT+ ľudí
QYS magazín

Vstupenky

Odporúčané akcie