ĽUBOMÍR GAŠPAR QUARTET FEAT. ROBY LAKATOS

Koncerty
Banská Bystrica

ÚČINKUJÚ:

  • ANIMA QUINTET
  • ĽH pod vedením Dávida Oláha z Klenovca
  • ĽH POKOŠOVCI, Viera POKOŠOVÁ a Mirko POKOŠ ml. zo Šumiaca
  • ĽUBOMÍR GAŠPAR QUARTET feat. ROBY LAKATOS

Juraj Stieranka, Milan Angelo Novák, Filip Herák

 

ROBY LAKATOS je medzinárodne uznávaný maďarský husľový virtuóz, ktorý je priamym potomkom legendárneho skladateľa a majstra verbunku Jánosa Bihariho, jedného z virtuózov maďarského romantizmu. ROBY Lakatosova hra na husliach vďaka jeho epochálnemu talentu a profesionálnej podpore Yehudi Menuhina zaznela na koncertoch od Carnegie Hall cez Vatikán až po Londýnsku Albert Hall. Krajiny po celom svete ocenili jeho hudobnú veľkosť prestížnymi cenami a inými vyznamenaniami. ROBY Lakatos sa okrem iných vyznamenaní stal čestným občanom Mexika a v roku 2021 získal prestížnu hudobnú cenu španielskeho ministerstva kultúry v Madride, ktorá sa udeľuje dielam hudobných talentov ako Alfred Brendel, Shlomo Mintz, Michael Nyman a Krzysztof. Penderecki.

 

 

ĽUBOMÍR GAŠPAR vyrastal na folklóre, vyštudoval klasickú hudbu a jazz. Je držiteľom cien Radio Head Awards za album „The Point of view“.

Cimbal vníma z iného uhla pohľadu, využíva zvuky, ktoré ponúka a prepája ho s hudobnými prvkami, ktoré nie sú typické pre cimbal. Rád čerpá z folklóru rôznych národov a spája ho s jazzom a inými žánrami. Hrá v úspešných zoskupeniach na cimbale - Ľubomír Gašpar Cimbal Project, MANUŠA, Roby Lakatos ensemble a na kontrabas v zoskupení SOLE. Ľubomír Gašpar si svojou hudobnou cestou vytvoril vlastný hudobný podpis.

Vstupenky

Odporúčané akcie