JAMA – 76. ročník Milana Adamčiaka

Koncerty
Banská Štiavnica
-

JAMA – 76. ročník Milana Adamčiaka aj tento rok prinesie intermediálne umenie do Banskej Štiavnice a okolia. Už po štvrtýkrát pripomenie osobnosť a tvorbu muzikológa a konceptuálneho umelca Milana Adamčiaka (1946 – 2017), ktorý posledné roky svojho života prežil v ústraní v regióne Banskej Štiavnice. Cez Adamčiakov odkaz vytvorí priestor pre prezentáciu aktuálneho diania vo vizuálnom, zvukovom a performatívnom umení. 

Program podujatia bude prezentovať bude umelcov a umelkyne zo Slovenska, Českej republiky a Rakúska. Súčasťou programu bude aj tento rok pásmo pripravené špeciálne pre obyvateľov obcí, v ktorých Adamčiak pôsobil – Banskej Belej a Podhoria. Konkrétne osobnosti a diela prezentované na JAMA oznámime neskôr.

JAMA hľadá priestor na dialóg rôznych umeleckých foriem, médií a životných skúseností. Spája tvorcov a bežných účastníkov z rôznych prostredí. Ak je to možné, snaží sa o aktívnu účasť návštevníkov, miestnej komunity a študentov. Každoročné vydania sú číslované na počesť Adamčiakových nedožitých narodenín.

Ви можете отримати квиток безкоштовно через Tootoot або отримати його безпосередньо біля воріт фестивалю.  Якщо місця на заході будуть заповнені, то квитків на вході більше не буде, тому рекомендуємо бронювати.

Organizátorom podujatia je združenie ooo. Spoluorganizátorom podujatia je rezidenčná platforma Banská Stanica Contemporary.

Napriek tomu, že podujatie sa koná bez akýchkoľvek obmedzení týkajúcich sa Covid-19, prosíme návštevníkov o ohľaduplnosť a v prípade prejavov respiračného ochorenia sa podujatiu vyhnúť. Ďakujeme!
 

Vstupenky

Odporúčané akcie