Workshop linorytu IV.: Vyrývaj a tlač

Iné akcie
Bratislava
-

Štvrtý z cyklu workshopov Vyrývaj a tlač. Ako sa pracuje s rydlom, valčekom a tlačiarenskými farbami ťa zoznámi výtvarníčka Vanessa Drábová. Domov si môžeš odniesť vlastnú grafiku na papieri Munken.

Technické informácie

  • odporúčaný vek: 15+
  • termín: 19. júla / 15.00 h
  • čas trvania: 3 h
  • vstupné: 15 €
  • Vstupenka je v predaji online aj v pokladni Mirbachovho paláca.
  • Počet miest je limitovaný.

Na workshop je potrebné prísť načas o 15.00. Začiatok programu prebieha v stálej expozícii stredoeurópskej barokovej maľby a sochy na prvom poschodí MP a po oboznámení sa s témou pokračuje v Ateliéri GMB na prízemí. Budeš pracovať s farbami, tak odporúčame prísť vo vhodnom oblečení, k dispozícii budú aj ochranné plášte.

Témou stretnutia budú fragmenty baroka a budeme ryť a vytvárať experimentálnu tlač. Zameriame sa na detail a budeme tvoriť plynulé prelínanie dvoch farieb v gradiente.

Cyklus workshopov linorytu

Vyrývaj a tlač sa koná každú prvú sobotu v mesiaci, vždy s novou témou a hlbším štúdiom spracovania linorytu. S workshopmi pokračujeme aj v letných mesiacoch 19. júla a 23. augusta. Možnosti tlače obohatíme o tlač na textil a vytvorený motív si budete môcť odniesť aj na svojom obľúbenom tričku. Viac sa dozvieš na www.gmb.sk ↗ a ak nechceš, aby ti niečo uniklo, prihlás sa na newsletter tu ↗.

Partner

Samooblužný Ateliér materiálovo podporil Arctic Paper ↗. Tlačíte na papier Munken.

Kontakt

Mgr. Petra Baslíková
galerijná pedagogička
baslikova@gmb.sk
+421 915 720 819

Vstupenky

Odporúčané akcie