JAMA – 75. ročník Milana Adamčiaka

Iné akcie
Banská Štiavnica
-

Kedy • 22. a 23. október 2021

Kde • Banská Štiavnica, Banská Belá, Podhorie

 

Aj tento rok pozývame na JAMA, tentokrát už 75. ročník M.A. Opäť vyrážame na expedíciu do Banskej Štiavnice, Banskej Belej a Podhoria za adamčiakovým odkazom starostlivo kódovaným a uchovávaným v súčasnom vizuálnom, zvukovom a performatívnom umení.

 

Tento rok to bude túra. Alebo to bude 1,5-denná performatívna prechádzka po kopcoch a lúkach? Odporúčame zbaliť si teplé oblečenie, nepremokavú vychádzkovú obuv a termosku. My balíme program a mapu.

 

Súčasťou JAMA – 75. ročník Milana Adamčiaka bude aj vernisáž kolektívnej medzinárodnej výstavy Stratený človek, ktorú kurátorsky zastrešila Lucia G. Stach. Vstup na vernisáž je bezplatný. Výstava trvá od 22.10 do 26.11.2021.

 

EVENT: www.facebook.com/events/313040457294231

​​JAMA je venovaná spomienke na muzikológa a konceptuálneho umelca Milana Adamčiaka (1946 – 2017), ktorý posledné roky svojho života prežil v ústraní v obci Banská Belá. Každoročné vydania sú číslované na počesť Adamčiakových nedožitých narodenín.

Umelci na JAMA: Rainer O. Neugebauer, Michal Matejka, Peter Graham, Slavo Krekovič, Zuzana Husárová, Viktor Fuček, Fero Király, Viktor Pantůček & Jozef Csereš, Michal Murin, Katarína Poliačiková

Hlavný organizátor:
ooo, o.z.

Spoluorganizátor:
Banská St a nica Contemporary

Hlavný partner:
FpU
JAMA – 75. ročník Milana Adamčiaka podporil ako hlavný partner z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Ďakujeme!

Partneri:
Goethe Institut Bratislava
SOZA
Parter_BSC
Mesto Banská Štiavnica
Obec Banská Belá
Slovenská národná galéria
Art Café
Hájovňa – Červená studňa
Medzinárodná spoločnosť pre súčasnú hudbu – slovenská sekcia
Ubytovanie Marína

Vstupenky

Odporúčané akcie