Terra Apathy

Divadlá
Banská Štiavnica
-

Inscenácia Terra Apathy čerpá z príbehu obce Horné Opatovce, ktorá po výstavbe hlinikárne v Žiari nad Hronom čelila ekologickej katastrofe a v roku 1969 bola uznesením vlády Československej socialistickej republiky zlikvidovaná a vymazaná z mapy.

Divadlo Pôtoň dielom nadväzuje na dramaturgickú líniu dokumentárneho divadla, v ktorej sa tvorcovia venujú zabudnutým alebo tabuizovaným témam. Svoj najnovší opus poňali ako industriálne ekooratórium a memento súčasnej civilizácie, ktorá sa nedokáže odpútať od zvyšovania svojho komfortu na úkor životného prostredia. Dielo je postavené na overených faktoch, ktoré však sprostredkúva vo vysoko štylizovanom vizuálnom a zvukovom prejave. Experimentuje s možnosťami ľudského hlasu i tela, rovnako ako s využívaním technických zvukových a vizuálnych vnemov, pomocou ktorých modeluje divácku pozornosť a vnímanie.

Kapacita divákov je limitovaná na 30 miest.

Podujatie sa bude konať 15.6.2024 o 19h00 na Povale Artu.

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu “26 rokov Art Cafe” a zároveň hlavný partner Art Cafe.

Vstupenky

Odporúčané akcie